خواندنی ها

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از اعطای اولین پروانه‌ی اپراتور مجازی تلفن همراه (MVNO) به شرکت کیش سل پارس که با رایتل قرارداد همکاری منعقد کرده است، خبر داد.

به گزارش سیتنا، علی‌اصغر عمیدیان گفت: شرکت کیش سل پارس با اپراتور تلفن همراه رایتل قرارداد همکاری منعقد کرده و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده انتظار می‌رود تا اوایل آذر، سیم‌کارت‌های این اپراتور با پیش شماره ۰۹۹۹ به عنوان اولین اپراتور MVNO، وارد بازار شود.

چندی است که طرح ترابرد‌پذیری شماره‌های تلفن همراه اجرایی شده است و در این میان برای جابه‌جایی مشترکان بین اپراتورهای سه‌گانه یکی از موضوعات مهم مباحث تعرفه‌ای است.

به گزارش خبرنگار سیتنا، وجود خدمت ترابرد در اپراتورهای تلفن همراه، رقابت در میان اپراتورها را افزایش داده و در نتیجه بهبود کیفیت خدمات ارائه‌شده با هزینه های کمتر را منجر می شود و  هر مشترک برای هر شماره تلفن همراه، صرفاً دوبار در سال امکان ترابرد دارد.

به گزارش سیتنا، سیدمجید صدری اظهار داشت: شرکت رایتل قصد داشت در سه سال گذشته خدمات مناسبی به مردم ارائه دهد بنابراین در زمینه پوشش شهری توسعه پیدا کرد.

وی افزود: هم‌اکنون 450 شهر کشور زیر پوشش شبکه رایتل قرار گرفته و تا پایان سال جاری این تعداد به 550 شهر افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل رایتل با بیان اینکه رایتل مجوز اینترنت نسل چهارم را در سال گذشته اخذ کرده، افزود: در شش ماهه دوم سال جاری گسترش شبکه LTE در دستور کار قرار گرفته و با گسترش شبکه رایتل، شهرهای بیشتری در کشور زیر پوشش شبکه رایتل قرار می‌گیرد.

سید عباس عراقچی در یادداشتی نوشت : نوآوری اساسی در موافقتنامه ایران و عمان مربوط به نحوه استفاده از منابع احتمالی هیدروکربن موجود در محدوده مرز دریایی است.

آن دسته از جوانان متقاضی استفاده از خدمات تلفن همراه که به سن 18 سالگی می‌رسند، می‌توانند همزمان با تولد 18 سالگی‌شان، هدایای ویژه‌ای از رایتل دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار سیتنا، آن دسته از جوانانی که تا مرداد 95 به سن 18 سال تمام می‌رسند می‌توانند در طرح «هدیه 18 سالگی» رایتل ثبت نام کنند و از هدایای خاص آن بهره مند شوند.

مهم‌ترین بنادر عمان عبارتند از: بندر قابوس، بندر خصب، بندر صحار، بندر مطرح، بندر صور، بندر برکه، بندر لواء و... که اخیراً قرار شده یکی از این بنادر به ایران واگذار شود.

دکتر حسن ظهور، رئیس کارگروه علمی جایزه مصطفی (ص) اسامی برگزیدگان این جایزه را اعلام کرد.

به گزارش سیتنا، پروفسور جکی یینگ از کشور سنگاپور و پروفسور عمریاغی از کشور اردن نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام را از آن خود کردند.

در حال حاضر چالش ها و چشم انداز های موجود در صنعت ارتباطات سیار بسیار پیچیده تر و متفاوت از دو دهه و حتی یک دهه پیش است. امروزه شرکت هایی در این صنعت که سالانه بیش از یک تریلیون دلار درآمدزایی دارند موفق خواهند بود که علاوه بر رقابت با یکدیگر بتوانند همکاری ها و اشتراکاتی را جهت ادامه فعالیت در بازار موبایل و نیز درآمدزایی بیشتر با هم داشته باشند.
رئیس دفتر فناوری‌های نوین مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: قانون جدید آمریکا در ایجاد محدودیت‌های دریافت روادید، علاوه بر اینکه ورود تجار و سرمایه‌گذاران به ایران را سخت می‌کند، با کاهش رابطه پژوهشگرهای ایرانی اروپایی با ایران، آنها را از کشور مبدا دور می‌کند.

به گزارش سیتنا، مهدی فقیهی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اخیرا رئیس‌جمهور آمریکا، مصوبه مجلس نمایندگان این کشور در 17 آذر ماه 1394 مبنی بر محدودیت تردد سفرکنندگان به یکی از 4 کشور ایران، سوریه، عراق و سودان را بی سرو صدا امضا و برای اجرا ابلاغ کرد.<

در همه جای دنیا مکان هایی وجود دارند که داستان و افسانه های بسیاری در مورد آنها گفته می شوند. برخی جاها را می گویند شهر گمشده ای از طلا است.