اولین شغل ثروتمندترین مرد جهان چه بود؟

ثروتمند شدن آرزوی خیلی ها در دنیاست ، آرزویی که همت بلند می خواهد ، سری پرشور و البته کفش هایی آهنین. سرگذشت هر کدام از سرمایه داران جهان و افت و خیرهای زندگی آنها به خوبی نشان می دهد که هیچ کار دنیا بی حساب و کتاب نیست.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا، ابر ثروتمندان و افراد مطرح هم مثل بسیاری از مردم عادی قبل از رسیدن به ثروتی کلان، کار خود را با مشاغلی پایین و پست آغاز کرده اند، اما چنگ زدن به فرصت ها و تلاش برای رسیدن به بهترین مسیر زندگی آنها را تغییر داده است.

 

نقطه شروع زندگی خانوادگی و کاری بیل گیتس با سرمایه ای بالغ بر ۷۸٫۵ میلیارد دلار جالب است. بیل گیتس، رئیس و موسس شرکت مایکروسافت در سال ۱۹۵۵ در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل ایالات متحده متولد شد. گیتس از کودکی عاشق رقابت بود و سعی می‎کرد در هر زمینه ای از دوستان خود بهتر و جلوتر باشد. درست در زمان تحصیلات ابتدایی بود که با کامپیوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در ۱۳ سالگی اولین نرم افزار خود را که یک بازی ساده بود ، نوشت.

 

در سال ۱۹۷۳ بود که وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیو بالمر آشنا شد، اما خیلی زود به خاطر مایکروسافت ، هاروارد را ترک کرد و هیج وقت درسش را تمام نکرد و مدرک نگرفت. بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ به کمک دوست دوران کودکی اش پل آلن شرکت کوچکی با نام Microsoft با شعار “در هر خانه یک کامپیوتر” ایجاد کرد. در سال ۱۹۸۰ شرکت IBM برای اینکه از بازار کامپیوترهای شخصی عقب نماند تصمیم گرفت کامپیوتر خودش را که بعدها PC نام گرفت (چیزی شبیه کامپیوترهای امروزی) وارد بازار کند، بنابراین در اتفاقی باود نکردنی، کار نرم افزار آن را بر عهده شرکت مایکروسافت گذاشت که همین نقطه پر رنگی در کارنامه کاری اشان شد.

 

گیتس زمانی که فقط ۱۹ سال داشت مایکروسافت را مدیریت می کرد. او به قدری کار می کرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود به سختی روی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار می کرد.

 

بعد از تصمیم به کناره گیری اش از مایکروسافت با ۲۹ میلیارد دلار سرمایه، بنیاد خیریه “بیل و ملیندا” را تاسیس کرد و آوازه اش را به خاطر کارهای خیرخواهانه در از بین بردن فقر و مبارزه با بیماری هایی همچون ایدز و مالاریا چندین برابر کرد.

 

بیل گیتس، میلیاردر معروف در خانه ای ۱۲۵ میلیون دلاری زندگی می کند. خانه مجلل او در کنار تپه ای مشرف به دریاچه واشنگتن قرار دارد که مالیات سالانه این خانه ۹۹۱ هزار دلار است.

 

بیل گیتس ۵۸ ساله که اکنون ثروتمندترین فرد جهان است توانسته در سال گذشته با افزایش ۱۵٫۸ میلیارد دلاری سرمایه خود دوباره جایگاه اول را در میان سرمایه دارهای دنیا به دست بیاورد.

انتهای پیام