اتحاد امارات و عمان برای افزایش سهم از گردشگری خلیج فارس

ابوظبی ، دبی و عمان درچارچوب قرارداد مشترک، سهم خود را از گردشگری دریایی منطقه خلیج فارس ارتقا می‌دهند. این همکاری ها در نمایشگاه مسیر دریایی خلیج فارس شکل گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایران عمان، وزیر گردشگری عمان در همکاری با مقامات گردشگری ابوظبی و دبی گروه متحد همکاری مشترکی را برای ارتقای سطح گردشگری دریایی در چارچوب شورای همکاری‌های کشورهای خلیج فارس تشکیل دادند.
 
این همکاری‌ها که در نمایشگاه مسیر دریایی خلیج فارس که 25 نوامبر تا 3 دسامبر گذشته با هدف افزایش تعداد و جلب توجه بیشتر سکنه منطقه به انتخاب سفرهای دریایی به عنوان یک گزینه گذران تعطیلات برگزار شد، شکل گرفته است.


افزایش آگاهی از اهمیت منطقه خلیج فارس به عنوان یک مقصد گردشگری دریایی ، آموزش و ایجاد انگیزه و علاقه در آژانس‌های مسافرتی و تجاری منطقه به این صنعت از هدف‌های مهم این همکاری‌ها است.
 
این اتحادیه متشکل از نمایندگان گردشگری هر سه طرف و خطوط سفرهای دریایی" کاستا" است که درجریان برگزاری نمایشگاه یادشده، با بازدید از همسایگان در شش روز 400 تا 450 از آژانس‌های برتر مسافرتی و دیگر سرمایه گذاران کلیدی درمنطقه ازجمله کشورهای کویت، بحرین، قطر، سعودی ، جده ، ریاض و الخبار را مخاطب قرار داده است.
 
در این میان دبی بیش از همه با توجه به زیرساخت‌ها و خدمات با ثبات و برخورداری از بزرگ‌ترین تسهیلات دریایی در خاورمیانه، به عنوان قطب گردشگری دریایی منطقه خلیج فارس شناخته شده است.

انتهای پیام